Obsah fóra forum.cviky.info forum.cviky.info
Fórum nejen o cvičení.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jak zhubnout&vyrysovat

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Hubnutí, rýsování, výživa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smaragda

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 5:25 am    Předmět: jak zhubnout&vyrysovat Citovat

Ahoj, je mi 28, merim 160 a vazim 58kg. trikrat tydne plavu 30-40minut a dvakrat tydne posiluji. Jsem po operaci obou kolen, takze moje kardio je bohuzel minimalni. vetsinou 10minut na zahrati kolo a na konci max 20 min eliptical. Posiluji hlavne nohy a bricho. Muj cil je shodit aspon pet kilo a vyrysovat si postavu. Moje problemove partie jsou bricho a paze. Paze mam silne a netvarovane ikdyz svalnate. Bricho se snazim cvicit 3-5x tydne. Neni mi moc jasne jaky trenink bych mela zvolit a kolik opakovani jestli zvetsovat zatez nebo jen lehkou zatez a hodne opakovani.

Moje strava je 5-6xdenne, snidane vetsinou vlocky nebo cerealie kolem devate. Pred snidani jdu vetsinou plavat nebo cvicit. pak mala svacina, vetsinou ovoce nebo orisky. Obed kolem jedne, jim hodne ryby, sushi, kure, kruti, zelenina. odpoledni svacina jablko, mrkev, ruzna seminka. vecer se snazim moc nejist a to se mi moc nedari. vecerim kolem seste salat nebo jen protejnove tycinky. K veceru dostavam ale hlad a vetsinou si dam jeste kolem devate nejakou malou svacinu.
Taky se snazim pit proteinove napoje - kdy a kolik je nejvhodnejsi?

mam prectenych spoustu clanku o starave a treninku ale zda se mi, ze kazdy ma na to jiny nazor a tak si nejsem jista jakou praktiku bych mela zvolit aby to bylo co nejvice efektivni :lol:

dekuji moc za odpoved
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

K tréninku - rozmezí opakování mezi 10 až 20 ve 3 až 4 sériích. Váha závaží tolik, aby v poslední sérii byla rezerva max 2 až 3 opakování. Tzn. závaží se opravdu postupně dle možností zvyšuje.

Největší rezervy jsou ve stravě. Večeřet je také třeba, cca 2 hod před spaním, pokud se chodí spát nalačno, organismus má tendenci si přiškrtit metabolismus.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
smaragda

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Diky za promtni odpoved.
Jeste pro upresneni - po jake dobe je vhodne a kolik si pridat.
cvicim 2x tydne a to 2x2paze, 5x nohy (to kvuli kolenum castecne je to rehabilitacni cviceni) 3x3 bricho serie po 3x20) +20min cardio. Kdyz zacnu ode dneska po jake dome je vhodne si pridat hned pristi cviceni nebo po tydnu..?A zhruba kolik? abych stale cvicila na rysovani a ne na pribirani.
Trenink si sestavuji sama za pomoci internetu a diskusnich for. :) tak nevim jestli to nema mezery

A jeste jedna otazka jaky mate nazor na doplnek stravy CLA?
dekuji
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

Jestli chceš posoudit trénink, tak ho se klidně celý přepiš, já se ti na to kouknu... Ale nějak polopaticky např: dřep 4 série po 2O opak atd.

Abych se v tom vyznal :wink:

Jinak přidává se po malých skocích pokud to jde. Např dnes to zvládnu a mám rezervu, tak příště přidám 2 kg. Příště zase zvládnu tak přespříště opět přidám 2 kg. Nezvládnu - nechávám současnou váhu....

Co se týče CLA, má zajímavé účinky, ale s nějakou rapidní podporou spalování tuků bych moc nepočítal. Spíše bych to bral jako látku se zajímavými účinky na celý organismus.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
smaragda

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

Super, takze tady to je :)
[b]Pondeli[/b]
10min kolo na zahrati
bricho 20x20x20 tzn 3cviky po trech seriich jeden cvik 20 druhy 20 treti 20 pauza a pak jeste dvakrat
Triceps 3x20 stahy kladky s lanem
3x10 zapazovani s 2.5 kg cinkou
Biceps 3x15 zdvih ve stoji s jednoruckami 2.5 kg cinka
3x10 zdvih spodni kladka obojrucka
Nohy - jak jsem jiz uvadela jsem po operaci obou kolen (chondromalacie) rijen/07, pred 14 dni jsem teprve skoncila rehabku
vypady - 2x15 s 2.5kg cinkama pak uz to kolena nezvladaj 8)
vypady na polobalon 2x10
legpress - 3x15
prinozovani na pristroji 3x20
most s balonem -nohy jsou na balonu v leze na zadech 3x15
zdvihy se zatezi - lezim na zadech jedna noha skrcena na druhe zavazi 3x15
Nakonec 20min. eliptical
Jinak nohy cvicim i doma skoro kazdy den - je to cast me rehabilitace, jeste nemuzu mit plnou zatez vyhybam se cviceni s pristroji s velkou zatezi

[b]Utery[/b]
30min plavani
[b]Steda[/b]
odpocinek
[b]Ctvrtek[/b]
30min plavani
[b]patek[/b]
stejny trening jako v pondeli
[b]sobota[/b]
30min. plavani
[b]nedele[/b]
odpocinek

Zalezi na poradi cviceni nebo je to jedno jak to prohazu? napr kdyz cvicim ruce musim udelat vsechny cviky na ruce nebo muzu jit jedny ruce pak jedny nohy a pak zase ruce...
Jeste bych se chtela zeptat jestli se maji stridat ruzne cviky, jak treba cvicim ramena 2x2 zda je dobre kazdy tyden delat jine nacini nebo stale to same?

diky moc :D
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Mrkni se na léty osvědčený začátečnický trénink: [url]http://pcgym.cz/odhlavy3.htm[/url]
Chybí ti tam záda, ramena, hrudník....
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Hubnutí, rýsování, výživa Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: