Zaslal: út únor 10, 2009 2:55 pm Předmět: Váhový úbytek v důsledku užívání antidepresiv
Asi půl roku beru antidepresiva, která mne sice zbavila psychických problémů, ale následkem je hubnutí, které se nelíbí hlavně mé lékařce. Neměla jsem poslední rok v důsledku pracovního vytížení čas na posilování, ale doma se mi práší na trenažer a chci začít znovu (nakonec je to dobré i pro hlavu ). Je mi přes 50 a ani hormonální výkyvy mi váhu nezvyšují. Dietu nedržím, na speciálních serverech pro lidmi s psychickými problémy je více než z 80% řešen tentýž problém. Prosím, poraďte mi vhodný potravinový doplněk s ohledem na věk, neslibuji si svaly, ale chci být fit po všech stránkách. Děkuji...Fejgele
Zaslal: st únor 11, 2009 11:45 am Předmět: AD a hubnutí...
Zřejmě to tak bude, protože málokdy trpím návaly "obžerství", které potkají každého, tzn. slané, sladké , kyselé ,vše v rychlém sledu. Ráno snídám, protože mám opravdu hlad, potom mám hlad v deset dopoledne, to vyřeším jogurtem, ovocem a nějakým celozrnným sypáním.Ponořím se dopráce a další hlady už řeším, když je neodbytný a i myšlenky na to, že jíst prostě musím, zvítězí. Ale není to v klidu, s kamarády někde v restauraci, vždycky minimálně jednou rukou jím, druhou v něčem listuji nebo klikám myší. To je hanba, že jsem se lépe nad sebou nezamyslela, až na váš popud. Navíc antidepresiva, která beru teď, fungují na jiném principu, takže se cítím lépe bez "berliček" spočívajících v čokoládách a zmrzlinách. Nicméně na trenažer vyskočím jakmile se zotavím z chřipky, na cestě mám nové kotouče (musím jít se zátěží dolů), tak snad mi někdo sešle novou chuť do cvičení. Když už jsem u toho, můžete mi poradit, jak si uspořádat cvičení? Dříve jsem chodila 3 x za týden do fitka a cvičila jsem všechny partie s postupným přidáváním seriií, opakování atd. Potom jsem začala bojovat s časem, taky začala ubývat fitka, kde jsem měla radost ze cvičení. Mám doma AUTARK 500 od Finnla, tzn. multifunční trenažér. Nemám moc času, chtěla bych proto posilovat partie po dobu 30 - 40 minut, maximálně hodinu i s protahováním. Nejsem líná, ale někdy přijdu domů v šest nebo v sedm večer, mám pejska, přítele, o kterého se musím postarat a když cvičím pozdě, nemohu spát a když málo spím, špatně funguji v práci, asi jako každý. Děkuji za radu.
Zaslal: čt únor 12, 2009 2:12 pm Předmět: Děkuji, přidala jsem si odkaz do záložek,
je to přesně to, co potřebuji. I když mám doma různé publikace, např. Kulturistika pod mikroskopem, tam tuhle eventualitu neřeší. Teď jsem narazila v příloze Práva na článek o knížce Tvarování postavy od Petra Tlapáka, protože si myslím, že v mém věku některé chyby nelze zvrátit, objednala jsem si ji, v kombinaci s novými kotouči to snad půjde, vůli musím přihodit sama...Ještě chvilku si dám pauzu (doléčuji se z chřipky) a začnu. Slíbila jsem svému psychoterapeutovi, že mu při březnovém sezení řeknu, že také dělám něco jného než že pracuji nebo na práci myslím
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru.