Obsah fóra forum.cviky.info forum.cviky.info
Fórum nejen o cvičení.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pár dotazů od začátečníka

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Hubnutí, rýsování, výživa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fijo

PříspěvekZaslal: ne listopad 28, 2010 9:16 pm    Předmět: Pár dotazů od začátečníka Citovat

Dobrý den začínám hubnou po pár neuspěšných pokusech sem se konečně naplno odhodlal a už tři týdny cvičím a vcelku sem si na to zvykl, ale potřeboval bych poradit jestli způsob, kterým cvičím vůbec někam povede
Takže nějáký základní informace je mi 19let vážím něco málo přes 120 KG a měřím 178 Cm
prvně bych se chtěl zeptat na způsob cvičení. Každý den ráno,když přídu ze školy a večer si dám pár kliků (vzhledem k mojí váze jich udělám tak 7 a mám dost) potom si vezmu čínky a tak tak 10 min cvíčím s činkami a na závěr si udělám sklapovačky. Do toho 3x týdně(minimálně) jezdím tak 20 min. na rotopedu.
Strava- (s tou budu potřebovat poradit asi nejvíc) snažím se jíst co nejpravidelněji a to 5x denně, bohužel oběd mám každý den v jinou hodinu +-1hod. Snídani si dávám kolem 7:00 poté když máme ve škole přestávku v 9:30 pak oběd kolem dvanácté ve 15:00 další svačinu a večeři v 17:00. Ale největší problém je že nevim pořádně co mám jíst a na internetu nemůžu nic najít vím že výborný jídelníčky měly na www.merrylinka.cz, ale ta stránka už bohužel nefunguje. Např. nevím pořádně co si mám dát na tu svačinu dost sem omezil množství, které jím ale prostě nevím co mám jíst. Se sladkým nebo slaným vůbec nemám problémy když už tak možná to slaný, ale třeba na čokolády nebo jakýkoliv jiný sladkosti sem nikdy moc nebyl no a k zelenině a ovoci mám docela kladnej vztah nedělá mi problém toho do jídelníčku zařadit víc. Tu váhu kterou ted mám sem nabral v podstatě během tří let a to kvůli tomu že sem nic nedělal, nikam sem nechodil a byl sem furt doma no a určitě to znáte když člověk nemá co dělat nudí se a je doma tak jí.
Jenom aby bylo jasné o co mi de nejde mi vůbec o to aby ze mě byla nějáká "korba" chci prvně hlavně zhubnout a potom popř budu uvažovat co dál, ale nemá smysl dělat dvě věci naráz.
Ještě dalši věc která by mi mohla pomoct doma mám k dispozici Rotoped takovej ten nafukovací míč na cvičení a 6KG činky (klidně dokoupím větší váhu pokud mi to k hubnutí na něco bude)
Předem dík moc všem za pomoc a budu vám vděčnej za jakoukoliv radu. :)
PS: Ted sem si ještě uvědomil že sem se zapoměl zeptat na hrozně důležitou věc, jak je to s alkoholem a hubnutím, ted to asi vyznělo docela blbě :D nejsem žádnej alkoholik, ale prostě rád se v pátek s přátely napiju nejsem pivař radši si dám pár panáků někde se slyšel že po alkoholu se hrozně nabírá váha. dík :)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Co se týče tréninku doma - doporučuji články s touto tématikou na http://wiki.cviky.info

Z výživy se dělá daleko větší problém, než je. Pro 90 % lidí stačí dodržovat následující stravovací model:

Vydatná snídaně, nejlépe "na vidličku".

svačina - stačí lehká, ovoce nebo čerstvá zelenina, event. nějaký jogurt apod.

oběd - standardní porce ve stylu veřejného stravování, výběr jídel není třeba hrotit, pokud se obměňuje nabídka

svačina - viz. dopolední svačina

večeře teplá - viz oběd, jen výjimečně studená.

Alkohol jednou týdně, při dodržování výše uvedeného zas tak extrémně nevadí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fijo

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 4:56 pm    Předmět: Citovat

Dík moc, ale ještě se teda zeptám když sem si zvykl k večeři dělat si nějákej zeleninovej salát(Rajčata,okurka,papriky popř nějákej sýr do toho).Protože přece jenom ještě studuju a žiju s rodičema a nedokážu si představit že bych po mámě každej den chtěl teplý jídlo a kuchař zrovna taky nejsem :D Takže stačí třeba nějáká zeleninová polívka ? popř i nějákej kuřecí vývar nebo tak ? žádný jiný lehký jídlo mě nenapadá párky na hubnutí asi nebudou to pravý ořechový tak maximálně ještě třeba nějáká vaječná omeleta popř. míchaný vajíčka ?
Edit: Jo a ještě teda nevím co je myšleno tím "na vidličku" dík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 6:12 pm    Předmět: Citovat

Snídaně na vidličku, tím se myslí třeba vejce na slanině a pečivo. Nebo pečivo a nějaká vydatnější pomazánka. I když to na první pohled vypadá zvěrsky, tak i tohle se při hubnutí dá jíst.

Zeleninový salát na večeři není pro chlapa zrovna ideální večeře. To je tak spíš vhodné jako sváča.

Na večeři, pokud se doma nevaří (kde se vaří, tak stačí si ohřát jídlo od oběda) je pak potřeba naučit se připravovat nějaké rychlovky ala rýže v pytlíku plus nějaká minutka z kuřecího masa apod. Nebo koupit celé kuře, upést a dva dny máš co jíst. Studené kuřecí se dá klidně i vrazit mezi dva chleby jako občasná náhrada nebo doplnění slabšího oběda apod. Zrovna tak se ze studeného kuřecího a těstovin dá udělat salát.

Holt to chce kouknout de nějaké té domácí kuchařky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Hubnutí, rýsování, výživa Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: