Obsah fóra forum.cviky.info forum.cviky.info
Fórum nejen o cvičení.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Boelsti zad

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Zdraví, zdravotní problémy...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stukova

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 8:46 am    Předmět: Boelsti zad Citovat

Dobrý den,
chtěla jsem se optat na bolesti zad po cvičení. Cvičím od listopadu minulého roku, dva měsíce s trenérem a pak měsíc podle Vašeho rozpisu cviků pro začátečníky, dle Vašeho e-mailu...potom jsem potkala v posilovně kluka, co cvičí 11let, má kurz fitness a tak jsme se dohodli, že budu par dní cvičit s ním a naučí mě nějaké cviky, pravidla atd...Když jsem začla cvičit podle Vás trening, tak mě sem tam bolely záda jakoby pod levou lopatkou u pateře a tak jsem přemýšlela co dělám špatně...a našla sem chybku u cviku "veslování"..bolest se pomalu zmírňovala, mezi tím jsem navštívila svoji masérku a bylo vše lepší. Ted se ta bolest zad sem tam objeví, ale včera jak jsem cvičila, tak dnes to tedy cítím hodně...a to na obou stranách pod lopatkami u páteře..je to docela nepříjemné. Včera jsem cvičila opět pod dohledem, takže by se nemělo stát, že jsem cviky dělala špatně, velké váhy si nedávám. Tak jsem se Vás chtěla zeptat co je šptaně :( a nebo jestli je možné, že mám ten sval na zádech slabý a i tak dostává zabrat a časem to bude lepší, díky za názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 4:38 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

občas se stává, že nějaký cvik nesedne. Těch důvodů může být víc, nesprávná technika bývá opravdu jednou z nejčastějších příčin. Ve vašem případě spíše okolo lopatek něco nepracuje tak jak by mělo, a nebo jsou některé malé svaly poměrně dost ochablé a nyní se urputně brání.

Řešení je jednoduché, cvik klidně na nějakou dobu vyměňte, zatěžujte partii z trochu jiného úhlu a po nějaké době (třeba po 3 měsících) je možné cvik znovu vyzkoušet.

Zatím můžete zkusit např. přítahy horní kladky středním úchopem podhmatem http://cviky.cz/zada/detail9.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Stukova

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 5:00 pm    Předmět: Citovat

Nejhorší ale je, že včera jsem záda vůbec nejela...pouze hrudník, biceps, triceps, břicho... :( ..takže jsem musela něco cvičit tak špatně, že to odnesly záda?
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 6:29 pm    Předmět: Citovat

Problém je, že vás nevidím cvičit - stačí trochu pozměnit techniku u tricepsových stahů kladky a jsme účinkem zrovna na tom místě, o kterém se bavíme.

Pro klid duše můžeme ještě vyměnit tricepsové stahy kladky za tlaky s velkou činkou v lehu podhmatem.

Pokud by tyhle změny nevedly ke zlepšení, tak budeme muset plán úplně přetvořit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sadlos

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 10:21 pm    Předmět: Citovat

Tak zrovna se zádama bych si já osobně vůbec nezahrával... Dost dlouho jsem podobné bolesti řešil na ............ ale i přes veškerou snahu lékaře to skončilo na lůžku na ................, kde jsem musel podstoupit operaci... Když se poserou záda, tak je to fakt konečná...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Zdraví, zdravotní problémy... Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: