Obsah fóra forum.cviky.info forum.cviky.info
Fórum nejen o cvičení.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vykloubene rameno
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Zdraví, zdravotní problémy...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
indy

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 9:28 am    Předmět: prvni mezivysledky Citovat

zatim jeste nejedu plny obsah Tveho treningu (moc prace malo casu) ale polepsim se.

Prvni poznatky:

- ta kladka vsede, rotator ramene - brutalni, i s malou zatezi mam co delat, velmi se lisi vysledky leve vyklubovaci ruky (nestabilni) od nepohyblive prave (stabilni ale netahne), na striktni provedeni potrebuju se na to koukat a aj si pro kontrolu fixuju druhou rukou nadlokti te ruky co cvici

- upazovani sikmo v lehu, opet brutalita, delam to s 5kou a budu muset pro dany pocet serii zacinat niz, leva vyklubovaci ruka nestabilni a pocitove stavy ktere mam spojene s vykloubenim.

chtelo by to jeste neco.

Jinak jeste behem treningu me vyskakaly boule na zadech v oblasti vnejsiho horniho vybezku lopatky, vypadal jsem jak mutant, a to jsem nesel na krev ale hledal vahy a provedeni.

nicmene dolni okraj lopatky bez zlepseni ukotveni, kolem porad blato a speky.

Celkove se citim zfixovany, prijemne zpevneni a jistota. I pri rekneme nepresnem provedeni (ty rotace jsou skutecne narocne na striktni provedeni) a i po castecnem treningu jasny prinos.

Tedka prejdu na plny trening a budu se snazit o preciznost.

Jaka ma byt dynamika cviku?

Dik moc,

J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 12:13 pm    Předmět: Citovat

Vezmu to tak nějak na přeskáčku:

- [b]zafixování spodního úhlu lopatky bude chvíli trvat[/b]. Protože se tam svaly odnaučily pracovat, tak to dá hodně práce znovu je to naučit. Zde by měl postupně nejvíce pomoci předepsaný pullover s rozloženou váhou ( hlavně se nesmí činky navzájem dotýkat) . Tudíž na něj nezapomínat.

- dynamika cvičení. [b]Cvičit relativně pomalu s malými výdržemi v maximálním záběru [/b] a s velmi precizním soustředěním na techniku a na svaly, které mají pracovat. Váhy spíše menší, nesnižovat počty opakování. Jakmile začneš cvičit švihem, trhem, tak sám víš, co hrozí.

No a hlavně to chce moře trpělivosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
indy

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 12:30 pm    Předmět: Citovat

ok, dodrzim to. je nejake vysvetleni tech nabehlych bouli na hornim vnejsim kraji lopatky?
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 2:27 pm    Předmět: Citovat

Takhle na dálku, když jsem to neviděl by to bylo jako věštění z koule. Ale moc bych se tím nezatěžoval, předpokládám, že se ta reakce postupně zmenší až vymizí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
indy

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

nedorozumeni - zmizi behem hodky, je to asi svalovy upon nebo co o kterem se do te doby nevedel ze existuje (neni se cemu divit), a on (ten upon) asi taky nevedel ze existuje...
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 11:07 am    Předmět: Citovat

:lol:
Aspoň jste se seznámili...
indy

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 5:04 pm    Předmět: vysledky Citovat

Ahoj,

expoerimenz je nutne prerusit, ten krizovy upon jsem si musel urvat nebot mi vypadlo to rameno 1x pri relaxaci s motorovou pilou, a pak bohuzel 2x v noci ve spanku, takze to je konecna. tim padem abslovuju vysetreni a pujdu na znovu na operaci.

pokud mas tip co lze delat ted abych to jeste vic nezkriploval, dam si poradit.

dik,

J.
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

Můžeš-li, tak do operace opatrně pokračuj ve cvičení, ale určitě vyřaď cviky, kde máš pocit nestability. Pokus se úplně nepřestat, protože si tím zkrátíš rekonvalescenci po operaci.
indy

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 9:35 pm    Předmět: trochu mi ochladlo nadseni Citovat

protoze jen na blbe vysetreni cekam napr do 11 srpna...

tim padem operace muze byt klidne na prelomu roku.

Tvuj navrh se mi jevi velmi rozumny, postupne napisu co se mi jevi problematicke.

dik,

J.
indy

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 9:51 pm    Předmět: vysetreni Citovat

sem byl tedka na magneticke rezonanci, jestli chces a jsi s medicinou friendly, muzu Ti poslat nalez.
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 3:34 pm    Předmět: Citovat

Na konečný verdikt si budeš muset počkat u tvého chirurga. Obávám se, že nějaký zákrok asi nutný bude, ale kloubní náhrada by měla být až ta nejzažší možnost.

Z nálezu vyplývá, že máš dlouhodobě přetěžovaný úpon dlouhé hlavy bicepsu. Předpokládám, že to bude nejspíše z práce. Z toho plyne, že určitě bys v téhle situaci neměl ještě navíc posilovat bicepsy. Jinak platí stále, že by ses měl pokusit vylepšit zafixování spodních úhlů lopatek, tam někde ten celý problém asi prapůvodně začíná.

I když by teď bylo lepší, kdyby ti s tím pomohl nějaký fyzioterapeut, pořádně si tě zdiagnostikoval a zkusil co se dá. To bude obzvláš důležité po případném zákroku, protože jinak je to opět jen posunutí problému na pozdější dobu.
indy

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 2:13 pm    Předmět: prekvapeni s bicepsy Citovat

no prave ty jsem nikdy zvlast neposiloval..

prace.. delam na PC.

cim to teda je?
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 2:33 pm    Předmět: Citovat

Djoo, jsou věci mezi nebem a zemí....

Ale k věci. Základní dlouhodobý problém je ve špatné distribuci sil okolo ramene, něco bude zkrácené, něco ochablé a v důsledku toho ostatní přetížené.

Klidně pak může nastat problém i z práce na PC (když se mi změnila orientace PC pracoviště, měl jsem problém s pravou rukou i z pitomého honění myši po podložce), kancelářská práce je co se týče pohybového aparátu snad horší než házení lopatou.
indy

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 3:01 pm    Předmět: prace. Citovat

mysuju prevazne levou rukou, ale stridam to.

mam to prave rameno zamrzle, nepohyblive a ozyvaji se pri pohybu ktery je prirozeny divne zvuky... nejak mi to prerusta pres hlavu.
indy

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 3:41 pm    Předmět: Trochu prituhuje Citovat

slysel jsem prvniho ortopeda zminovat endoprotezu.

Trochu extrem, tihle doktori.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Zdraví, zdravotní problémy... Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: