Obsah fóra forum.cviky.info forum.cviky.info
Fórum nejen o cvičení.

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rýsování obecně
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Hubnutí, rýsování, výživa
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
libor

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 10:19 am    Předmět: Rýsování obecně Citovat

Dobrý den, dříve než se začnu ptát bych vám chtěl poděkovat za práci kterou tady na fóru odvádíte...
Dal jsem se do rýsování jak jsme se domluvili, a protože teprve teď jsem našel chvilku na podívaní se na odkazy, které jste mi dával. Vyzkoušel jsem kalkulačku na www.flora.cz a výsledky mě nepotěšili, vůbec mi navyšly bílkoviny a měl jsem přebytek tuků, takže asi uplně špatně... A to jsem žil v přesvědčení, že se fakt snažím a půjde to. Proto se ptám na pár věcí: Doporučoval jste mi proteiňák na zvýšení bílkovin přes den, ale kdy ho pít? Večer mi to připadá jako blbost, vzhledem k obsahu sacharidů a na noc a při rýsování... :? takže k snídani?
Co jíst během dne abych dohnal ty bílkoviny, a pokud možno koupit v obyčejné kantýně?
Kolik by mělo být maximálně g. tuků při váze cca 90 kg?
Děkuji za odpovědi a mějte se...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 10:38 am    Předmět: Citovat

A ještě jednu otázku ke cvičení: Protože cvičím jen 2 x krát týdně zařadil jsem na ráno denně 10-15 min cvičení břicha a spodních partií zad, pomůže to vyrýsování? A když jedu hodně opakování na všechny partie můžu dát méně opakování pro biceps, protože si myslím, že tam už není co rýsovat :) ? A připadá mi to zbytečné či kontraproduktivní...
Díky za odpověď
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Libore, rád tě tu "vidím". Budu odpovídat tak nějak průběžně a na přeskáčku.

Začnu třeba počty opakování.
Pokud zabloudíš na nějaká fóra o cvičení, zjistíš, že se vedou dalekosáhlé diskuze jestli při rýsování používat či nepoužívat vyšší počty opakování. A? si říká kdo chce, co chce, význam to samozřejmě má. Krom jiného zatěžování tímto způsobem působí postupně na zmnožení krevního řečiště ve svalech a tím pádem k jejich lepšímu zásobení živinami. Zároveň tím zatížíš svalová vlákna pomalého typu, která při normálním tréninku až tak zatěžovaná nejsou. Takže už tušíš, že ti řeknu - pokračovat v zadaných počtech.

Ještě se zeptám já tebe. Jak ti vyšly přibližně ty výpočty na "floře"?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
libor

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 2:21 pm    Předmět: Citovat

Poslal jsem Vám včerejší jídelníček mailem, a hodnoty jsou 80 g bílkovin, 115 g tuku, 333 g sacharidů, a 11466 kj. Je tam jasná chyba oběd nudle s mákem, ale nic jiného tam nebylo...
Ale přesto bych se s normálním jídlem na 1,5 g na kg nedostal...

A díky za vysvětlení počtu opakování, přidám i na biceps.
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

Tak zpět k výživě - ten odkaz na floře se mi otevřít nedodařilo, tak to kdyžtak zkopíruj a pošli mi to emailem.
Co se týče maximálního množství tuku za den, tak ten se více méně takhle neuvádí, jde o přibližné dosažení poměrů energie získaných z jednotlivých živin u silových sportů, jedno z doporučení zní 20 - 25 % energie z bílkovin , 35 % z tuků, 40 - 45 % ze sacharidů. Jak vidíš podíl sacharidů je poměrně vysoký, takže pokud budeš brát nějaký proteiňák s obsahem okolo 70 % bílkovin či více, tak se nic neděje. Opravdu se dá brát i jako druhá večeře. Nikdy ho neber těsně po normálním jídle, vždy jako samostatné jídlo (např. svačina).
Na ty tuky se budeš muset asi trochu zaměřit, ale určitě by nebylo dobré se dostat pod 30 % deního příjmu energie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
libor

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 8:23 am    Předmět: Citovat

Jídelníček jsem Vám poslal, a chci se zeptat dle vašeho názoru jsem pochopil že poměr tuků a bílkovin je důležitý, takže když plánuji nákup třeba tvarohů, tak nekupovat ten super light 1,8%, ale ten střední 18% tuku?
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

Výrobky super light a jim podobné jsou úžasným marketingovým tahem potravinářských firem. Zpracují suroviny zbavené téměř všeho tuku, které by ještě před nedávnou dobou skončily jako přísada do krmiv pro hospodářská zvířata nebo jako surovina pro výrobu lepidel apod. Pak se na to lípne cedule light a prodá pokud možno ještě za vyšší cenu než "poctivý" výrobek.

Je potřeba si uvědomit, že pokud zbaštíme třeba jogurt s nulovým obsahem tuku, jsou veškeré vitamíny rozpustné v tucích (by? i ve výrobku obsažené) v tu chvíli pro tělo nedostupné a problém bude i s využitím vápníku.

Vrátím se ještě k tvému stravování - nemá cenu nějak úzkostlivě sledovat složení stravy a energie. Výsledky se budou hodně lišit podle použitých podkladů pro výpočty. Orientačně si sleduj bílkoviny, tuky pokud možno nepřidávat při přípravě jídel a nejíst výrobky evidentně na první pohled tučné (viz klobáska).
libor

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 12:32 pm    Předmět: Citovat

Ok, light a superlightům se tady budu snažit vyvarovat a budu se snažit si trochu odtučnit život, ta klobáska byl fakt úlet :lol: , ale chu? byla velké, a když jsem ji dostal do tabulek, tak měla stejně bílkovin jako tuků, což zase není úplně špatné.... :wink:
Jak vidíte to denní ranní cvičení břicha a zad cca 10-15 minut?
V zapisování do flory budu pokračovat, potřebuji nějaký "bič" nad sebou :)
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 2:29 pm    Předmět: Citovat

Přestože se všeobecně teorie lokálního hubnutí popírá, přikláním se i po vlastních zkušenostech k Tlapákovi a jeho tvrzením, že lze do jisté míry hubnutí na určitých místech podpořit. Ale opravdu do jisté míry, nic není samospasitelné. Takže souhlasím, abys to zkusil.
libor

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 3:05 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednu podstatnou otázku, laborovat s závažím při cvičení dle aktuálního stavu, aby při 15 opakování to naposledy šlo a pak už ani jedenkrát a nebo držet váhu a ten pocit zažít až při poslední sérii?
Jinak řečeno snažit vždy o max. zátěž dle počtu opakování?
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

Systém je jednoduchý. V poslední sérii cviku zkusíš dát o 2 opakování více než máš předepsáno, dáš-li pak příště přidáváš na závaží. Nedáš, nebo dáš míň, pak na příště zůstává. Tzn. jedna hmotnost při všech sérií jednoho cviku (kromě série či sérií rozcvičovacích).
libor

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 8:53 am    Předmět: Citovat

Ok děkuji za vysvětlení...
Kdybych měl další otázky, jistě se ozvu...
Jen drobnost, když jsem teď začal hlídat jídlo a hlavně bílkoviny, šel jsem s vahou vzhuru, asi 1,5 kg za necelý týden...
libor

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 12:27 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
zase se hlásím a posílám přehledovou tabulku složení stravy za poslední týden:
Energie Bílkoviny Sacharidy Tuky Cholesterol
7.8.07 - út 13 438,65 166,91 398,96 104,60 134,00
6.8.07 - po 14 426,00 133,14 457,71 121,54 1 445,00
5.8.07 - ne 11 331,21 134,20 334,56 94,16 409,40
4.8.07 - so 11 346,52 154,64 345,16 82,32 281,00
3.8.07 - pá 15 352,60 121,23 435,20 162,45 938,00
2.8.07 - čt 11 677,04 160,34 378,05 68,96 402,00
1.8.07 - st 12 960,40 162,52 392,05 103,09 179,00
31.7.07 - út 15 125,70 128,04 487,49 131,50 141,70
30.7.07 - po 11 889,89 81,00 350,58 118,51 219,40

A chtěl bych se zeptat zdali máte k tomu nějaké rady jak a co zlepšit.
Ale hlavně se chci zeptat, mám před sebou poslední tři tréninky před měřením (budu posílat příští čtvrtek) a vzhledem k tomu že se snažím "vyrýsovat" máte nějaké rady, vychytávky které se dají ještě stihnout ,aby výsledky byly co nejlepší?
rotor
Site Admin

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 1:09 pm    Předmět: Citovat

Jde vidět, že jsi se nad složením jídla už docela zamýšlel. Na závěr můžeš zkusit třeba stáhnout sacharidy a přidat bílkoviny. Ale já bych se být tebou moc nehrotil. Sice je umění se dobře připravit třeba na závody, ale zrovna tak je umění udržovat se po delší dobu v nějaké standardní formě.
libor

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 1:41 pm    Předmět: Citovat

Já to nehrotím, beru to jako hru, jako vrchol celoročního snažení. Poté jedu na dovolenou tak zvolním a k září můžem začít pomalu od znova... Snaha o odvodnění v takových vedrech je asi blbost, že... :lol:
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra forum.cviky.info -> Hubnutí, rýsování, výživa Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: